مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

کشور آمریکا به عنوان بزرگترین قطب صنعتی دنیا همواره یکی از بهترین مقاصد سرمایه گذاری محسوب می شود و برای افرادی که دارای توانایی مالی مناسب هستند مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری می تواند ساده ترین و کوتاه ترین شیوه برای اخذ اقامت و گرین کارت باشد.

مزایای مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری عبارتند از:مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

 • عدم نیاز به سطح بالای زبان انگلیسی
 • عدم نیاز به مدارک تحصیلی عالی
 • عدم نیاز به سابقه مدیریتی
 • بازگشت 500.000 دلار پس از 5 سال و در صورت سوددهی تجارت به همراه سود ( در مورد مشابه در کانادا، مبلغ اصلی بدون سود برگردانده می شود )
 • اخذ گرین کارت آمریکا پس از 2 سال
 • عدم نیاز به حضور در پروژه تجاری ( امکان زندگی در هر شهر دلخواه آمریکا )
 • مدت زمان کوتاه برای پردازش پرونده ( 12 تا 18 ماه )

تحت برنامه مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری (ویزای Eb5) افرادی که تمایل به سرمایه گذاری 500.000 دلاری یا در برخی موارد 1 میلیون دلاری در پروژه های عمرانی و تجاری در آمریکا داشته باشند می توانند از این طریق برای خود و افراد خانواده ( همسر و فرزندان زیر 21 سال ) اقامت 2 ساله آمریکا دریافت کنند و پس از گذشت 2 سال و احراز شرایط لازم که ایجاد اشتغال مستقیم یا غیر مستقیم برای 10 فرد آمریکایی در طی 2 سال است، برای اخذ اقامت دائم و در نهایت شهروندی آمریکا اقدام نمایند.

لازم به ذکر است در ابتدا متقاضی باید نشان دهد که به میزان 1 میلیون دلار دارایی در ایران دارد که از راه قانونی کسب شده است و همچنین متعهد شود که به میزان 500.000 دلار در آمریکا سرمایه گذاری نمایید. این سرمایه گذاری می تواند به صورت مستقیم توسط متقاضی انجام شود و خود فرد باید پروژه مورد نظر برای سرمایه گذاری که یکی از تجارت های جدید منفعت زا باشد را پیدا کند و یا از طریق شرکت های منطقه ای این کار را انجام دهد که در این مورد شرکت های خصوصی که از سوی اداره مهاجرت آمریکا تعیین شده اند وظیفه اداره و مدیریت سرمایه گذاری را بر عهده خواهند داشت.

فرآیند مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری بین 1 سال تا 1 سال و نیم به طول می انجامد و شامل مراحل زیر می باشد:

 1. انتخاب پروژه مناسب از سوی متقاضی ( با در نظر گرفتن میزان ریسک و بازده )
 2. انتقال پول به آمریکا و سرمایه گذاری در پروژه تعیین شده
 3. اقدام برای تشکیل پرونده مهاجرتی
 4. اقدام به انجام آزمایشات پزشکی و اخذ گرین کارت
 5. مسافرت و ورود به آمریکا

در نهایت شایان ذکر است که در صورت عدم موفقیت پرونده بنا به هر دلیلی مبلغ 500.000 دلار سرمایه و همچنین هزینه های جانبی دیگر به متقاضی برگرداننده خواهد شد.