مهاجرت به آمریکا از طریق کار

برای افرادی که در رویای مهاجرت به آمریکا هستند و از شرایط لازم برای برنامه سرمایه گذاری و یا تحصیلی برخوردار نیستند یکی از ایده آل ترین گزینه ها، مهاجرت به آمریکا از طریق کار ( ویزای EB3 ) می باشد. تحت برنامه ویزای EB3 که می توان آن را یکی از جدیدترین راههای مهاجرت به آمریکا نامید، تعدادی از شرکت ها و کمپانی های بزرگ آمریکایی برای تامین نیروی کاری خود در مشاغل ساده و بدون نیاز به تخصص، از وزارت کار آمریکا مجوز جذب نیروی کار از دیگر کشورها دریافت می کنند و افرادی که از طریق کار وارد این کشور می شوند پس از ورود گرین کارت آمریکا دریافت می نمایند و بنا به تعهد از پیش تعیین شده به مدت یک سال باید برای کارفرمای مربوطه کار کند.مهاجرت-به-آمریکا-از-طریق-کار

متقاضیان پس از مهاجرت به آمریکا از طریق کار در مشاغلی در زمینه های خدمات، فروشندگی، صنعتی و غیره مشغول به کار می شوند و کارفرمایان مطرح آمریکایی مانند Burger King ، Pizza Hut ، Mc Donald’s و چندین شرکت نام آشنای دیگر در این زمینه کارگر جذب می نمایند. تعهد افراد در قبال این شرکتها انجام کار به مدت 1 سال در شغل تعیین شده می باشد و پس از آن می توانند از آن شغل جدا شوند و در هر زمینه دلخواه خود که در آن سابقه تحصیلی و یا کاری داشته اند مشغول به کار شوند.

از مزایای مهاجرت به آمریکا از طریق کار برای هموطنان ایرانی می توان از عدم نیاز به مدرک زبان، مدرک تحصیلی و تخصص نام برد که اکثراً مشکل اصلی متقاضیان ایرانی می باشند. به صورت کلی روند دریافت ویزای EB3 به این صورت می باشد که متقاضی با دارا بودن شرایطی مانند سلامت جسمانی و عدم سوء پیشینه، پیشنهاد کاری معتبر از یک کارفرمای آمریکا را خریداری می کند و توسط آن ویزای آمریکا و گرین کارت دریافت می کند. همچنین از دیگر نکات مثبت این نوع مهاجرت صدور ویزا و اقامت برای همسر و فرزندان زیر 21 سال متقاضی است و افراد خانواده پس از ورود به آمریکا مانند دیگر شهروندان می توانند به تحصیل یا کار در آمریکا مشغول شوند. همچنین پس از انجام تعهد، متقاضی می تواند در هر شهر آمریکا که تمایل دارد زندگی کند و پس از گذشت 4 سال برای اخذ پاسپورت آمریکایی اقدام نماید.

تمام فرآیند مهاجرت به آمریکا از طریق کار و دریافت ویزای EB3 برای شهروندان ایرانی که شامل تشکیل پرونده، دریافت شماره پرونده از آمریکا، دریافت قبولی اولیه و مجوز کار، ارسال پرونده برای صدور ویزا، انجام مصاحبه سفارت و دریافت ویزا می باشد تا 2 سال به طول می انجامد و متقاضی می تواند پس از به جریان انداختن پرونده خود به فعالیت های شغلی و تحصیلی خود در ایران مشغول باشند و در مدت زمان تعیین شده (2 سال) کارها و شرایط خود را مرتب نموده و آماده مهاجرت در زمان تعیین شده شوند.