شرایط مهاجرت به آمریکا

آمریکا را می توان برای بسیاری از افراد سرزمین رویاها نامید، کشوری پیشرفته با تمامی امکانات و در عین حال مهاجرپذیر با محیطی چند ملیتی که سالانه مهاجران زیادی را از سرتاسر دنیا پذیرا می باشد. شرایط مهاجرت به آمریکا برای ویزاهای مختلف مهاجرتی متفاوت می باشد و اگر قصد مهاجرت به آمریکا را دارید، در این مطلب می توانید رایج ترین راههای مهاجرت به آمریکا را مشاهده فرمایید.

روشهای مهاجرت به آمریکاشرایط-مهاجرت-به-آمریکا

مهاجرت به آمریکا از طریق کار: یکی از رایج ترین انواع مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای EB3 انجام می شود. ویزای EB3 ویزای کاری می باشد که برای متقاضیان کار در آمریکا در شغلهای ساده و بدون نیاز به تحصیلات و مهارت صادر می گردد. شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق این ویزا به این شکل می باشد که شرکت های بزرگ آمریکایی برای جبران کمبود نیروی کار در مشاغل ساده، کارگران خارجی جذب می کنند و این افراد پس از ورود به آمریکا گرین کارت دریافت می کنند و متعهد به انجام 1 سال کار برای کارفرمای مربوطه می شوند و پس از سپری شدن 1 سال می توانند به شغل دلخواه خود در هر نقطه از آمریکا مشغول شوند.

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری: کشور آمریکا بزرگترین قطب صنعتی جهان می باشد و برای سرمایه گذاران خارجی مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری – ویزای EB5 –  کوتاه ترین راه برای اخذ اقامت به شمار می آید. شرایط مهاجرت به آمریکا از این طریق شامل سرمایه گذاری 500.000 دلاری در یکی از پروژه های تجاری و صنعتی آمریکا به مدت 5 سال می باشد، که پس از سپری شدن 2 سال از تاریخ سرمایه گذاری برای متقاضی گرین کارت صادر می شود. برای سرمایه گذاری در آمریکا نیاز به مدرک زبان و سطح تحصیلی عالی نمی باشد و همچنین این ویزا شامل خانواده فرد متقاضی نیز می شود.

مهاجرت به آمریکا از طریق خرید بیزینس: ویزای E2 را میتوان سریعترین شیوه برای اخذ اقامت موقت آمریکا نامید که در طی 6 ماه تا 1 سال امکان دریافت ویزا را برای متقاضیان خرید بیزینس یا سرمایه گذاری و شراکت در یک تجارت در آمریکا فراهم میکند. شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای E2 به این صورت می باشد که متقاضی باید شخصاً یک تجارت در آمریکا تاسیس و راه اندازی نماید و یا به میزان قابل توجهی در یک تجارت در حال فعالیت سرمایه گذاری نماید و مالکیت 50% آن تجارت را در اختیار داشته باشد. ویزای E2 شامل اقامت موقت 2 ساله می باشد که به صورت نامحدود قابل تمدید است.

تحصیل در آمریکا: سالانه 800.000 دانشجوی بین المللی برای تحصیل در آمریکا به این کشور سفر میکنند که این موضوع آمریکا را به عنوان محبوب ترین و معتبرترین مقصد تحصیلی در سرتاسر دنیا تبدیل کرده است. سیستم دانشگاهی آمریکا بسیار پیشرفته است و کشورهای زیادی از آمریکا برای سیستم تحصیلی خود الگوبرداری می کنند. بیش از 3500 دانشگاه در آمریکا فعالیت می کنند و در رنکینگ QS بیش از هر کشور دیگری دانشگاه های آمریکا حضور دارند.