شرایط مهاجرت به نیوزیلند

با در نظر گرفتن حمایت های دولتی از مهاجران و همچنین شرایط مهاجرت به نیوزیلند در سالهای اخیر، کشور نیوزیلند جزو 5 کشور اول مهاجرپذیر قرار می گیرد. در مطلب زیر به بررسی شیوه های مهاجرت به نیوزیلند می پردازیم. در صورت تمایل برای سنجش شرایط خود می توانید فرم ارزیابی را تکمیل فرمایید.

به صورت عمومی شرایط مهاجرت به نیوزیلند عبارتند از:شرایط مهاجرت به نیوزیلند

  • سن متقاضی باید از 20 تا 55 سال باشد.
  • مدرک زبان انگلیسی (آیلتس) با نمره 6.5
  • عدم سوء پیشینه
  • سلامت عمومی

متقاضیانی که شرایط عمومی را احراز کرده و حداقل 100 امتیاز را دریافت کنند وارد Candidates Pool می شوند و بسته به امتیاز کسب شده در نوبت پذیرش قرار می گیرند به این ترتیب که اگر امتیاز 140 داشته باشند در طی زمان کوتاهی می توانند به نیوزیلند مهاجرت کنند و چنانچه امتیاز آنها زیر 140 باشد باید در صف انتظار قرار بگیرند.

روشهای مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند از طریق تخصص: این نوع مهاجرت که رایج ترین نوع مهاجرت به نیوزیلند محسوب می شود مناسب افرادی است که دارای سابقه تحصیلی و شغلی مرتبط با لیست مشاغل مورد نیاز نیوزیلند هستند و می توانند در صورت احراز شرایط عمومی برای مهاجرت به نیوزیلند از طریق تخصص اقدام نمایند. متقاضیان باید با توجه به فاکتورهای ذکر شده در جدول امتیاز بندی تعیین شده از سوی سازمان مهاجرت نیوزیلند مانند سن، تحصیلات، سابقه کاری، شرایط همسر و دیگر موارد باید حداقل امتیاز 100 را کسب کنند تا بتوانند وارد Pool شوند و سپس به ترتیب اولویت امتیازبندی برای مرحله دوم مهاجرت پذیرش می شوند. این نوع ویزا برای اقامت موقت یا دائم صادر می شود.

مهاجرت به نیوزیلند از طریق سرمایه گذاری: برای این نوع مهاجرت، متقاضیان باید در ایران دارای تجارت فعال و موفق باشند (دارای گردش مالی سالیانه 500 میلیون تومان) و قابلیت سرمایه گذاری در نیوزیلند را داشته باشند به این صورت که با انتقال مبلغی نزدیک به 250 میلیون تومان به نیوزیلند اقدام به راه اندازی تجارت یا بیزینس مورد نظر خود کنند. برای این نوع مهاجرت، متقاضی همچنین باید دارای شرایط عمومی باشد و 120 امتیاز از جدول مربوط به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری کسب نماید. ویزای سرمایه گذاری در ابتدا به صورت 3 ساله صادر می شود و در صورت موفق بودن بیرینس متقاضی در نیوزیلند قابلیت تبدیل به اقامت دائم برای افراد خانواده متقاضی را دارا می باشد.

مهاجرت به نیوزیلند از طریق خویشاوندان: این نوع ویزا عموماً برای والدین و یا همسر افراد شهروندان نیوزیلندی یا افرادی که دارای اقامت دائم هستند صادر می شود و تقریباً روال پیچیده ای دارد. در مورد ویزای والدین باید نصف فرزندان آنها دارای اقامت دائم یا شهروندی نیوزیلند باشند (اگر خانواده ای دارای 4 فرزند است باید 2 فرزند مقیم نیوزیلند باشند) و  در مورد ویزای همسر شرایط به این صورت است که افرادی که قبل از ازدواج، مقیم نیوزیلند بوده اند می توانند با اثبات مواردی مانند زندگی با همسر خود به مدت حداقل 12 ماه برای اخد ویزا برای همسر اقدام نمایند.

تحصیل در نیوزیلند: برای تحصیل در نیوزیلند داشتن ضمانت نامه تمکن مالی برای پوشش هزینه های تحصیل و زندگی در سال اول و همچنین مدرک زبان آیلتس 6.5 یا تافل 90 برای تمام مقاطع تحصیلی الزامی است. همچنین بسته به مقطع مورد نظر نیاز به ارائه رزومه شخصی، انگیزه نامه، توصیه نامه و نمونه کار نیز می باشد. دانشگاه های نیوزیلند از رتبه خوبی در رنکینگهای جهانی برخوردار هستند و دانشگاه آکلند در لیست 100 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. هزینه تحصیل در نیوزیلند در مقاطع مختلف سالانه 15.000 تا 30.000 دلار در سال برای رشته های غیر پزشکی و تا 50.000 تا 60.000 دلار در سال برای رشته های علوم پزشکی می باشد.