شرایط مهاجرت به کانادا

اگر تصمیم برای مهاجرت به کانادا گرفته اید ولی هنوز مطمئن نیستید که آیا شرایط مهاجرت به کانادا را دارا هستید می توانید با مطالعه این مطلب که درباره روشهای مهاجرت به کانادا می باشد اطلاعات لازم درباره شرایط مهاجرت به کانادا را کسب نمایید و در انتها با تکمیل فرم ارزیابی آنلاین می توانید از شانس مهاجرت خود مطلع شوید.شرایط-مهاجرت-به-کانادا

روشهای مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص فدرال: شرایط مهاجرت به کانادا از این طریق از سال 2015 به بعد دستخوش تغییر گشته و در حال حاضر متقاضیان باید در ابتدا حدنصاب لازم ( 67 امتیاز ) را کسب نمایند سپس وارد سیستم Express Entry شوند و با تکمیل پروفایل خود در سیستم فراگیر رتبه بندی Comprehensive Ranking System رتبه مربوطه را بر اساس شرایط فردی دریافت کنند. در مرحله بعدی دولت کانادا با توجه به نیاز استانها و کارفرمایان و توانایی افراد مختلف برای تامین این نیازها، بر اساس اولویت رتبه بندی برای افراد منتخب دعوتنامه برای مصاحبه و دریافت ویزا ارسال می کند. برای مهاجرت به کانادا از طریق تخصص فدرال داشتن پیشنهاد کار از کارفرمایان کانادایی و یا استانهای کانادا به میزان چشمگیری شانس قبولی شما را افزایش داده و باعث تسریع فرآیند صدور ویزا خواهد شد.

فاکتور امتیاز
سن
– 18 تا 24 سال 25 امتیاز
– 25 تا 32 سال 30 امتیاز
– 33 تا 39 سال 25 امتیاز
– 40 تا 44 سال 15 امتیاز
– 45 تا 49 سال بدون امتیاز
مدارک تحصیلی
– مدارک دیپلم، فوق دیپلم و مدارک حرفه ای ارزشیابی شده 10 امتیاز
– مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد 15 امتیاز
– مدرک دکترا 20 امتیاز
سابقه کاری
– 3 سال در 5 سال گذشته ( خارج از استرالیا ) 5 امتیاز
– 5 سال در 7 سال گذشته ( خارج از استرالیا ) 10 امتیاز
– 8 سال ( خارج از استرالیا ) 15 امتیاز
–  1 سال در 2 سال گذشته ( در استرالیا ) 5 امتیاز
– 3 تا 5 سال ( در استرالیا ) 10 امتیاز
– 7 سال ( در استرالیا ) 15 امتیاز
– 8 سال ( در استرالیا ) 20 امتیاز
مدرک زبان IELTS
– نمره 6 در هر 4 مهارت 0 امتیاز ( حداقل مورد نیاز )
– نمره 7 در هر 4 مهارت 10 امتیاز
– نمره 8 در هر 4 مهارت 20 امتیاز
موارد دیگر
– سابقه کار حرفه ای در استرالیا ( 1 سال منطبق ) 5 امتیاز
– تسلط بر یکی از زبان های خاص ( زبان فارسی ) 5 امتیاز ( نیازمند تایید از سازمان NAATI )
– اسپانسر ایالتی ( ویزای 190 ) 5 امتیاز
– اسپانسر از مناطق کم جمعیت ( ویزای 489 ) 10 امتیاز
– اسپانسر فامیلی ( ویزای 489 ) 10 امتیاز ( در صورتی که اسپانسر شما در مناطقی خاص زندگی کند )
امتیاز همسر
نمره 6 آیلتس – مدرک تحصیلی ارزشیابی شده – تخصص در یکی از مشاغل لیست استرالیا در صورت داشتن چنین شرایط 5 امتیاز تعلق می گیرد

 

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص کبک: شرایط مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص کبک با دیگر استانهای کانادا کاملاً متفاوت می باشد و دولت کبک بر اساس نیازهای خود شرایط مهاجرت برای متقاضیان را تعیین می کند. بر اساس قوانین ایالت کبک فرآیند مهاجرت شامل 2 مرحله می باشد که در مرحله اول متقاضیان پرونده خود را برای اداره مهاجرت کبک ارسال می کنند و در صورت قبولی در مرحله دوم پرونده برای اداره مهاجرت کانادا ارسال می شود. حدنصاب لازم برای قبولی در کبک برای افراد مجرد 49 امتیاز و برای افراد متاهل 57 امتیاز می باشد که بر اساس شرایط فردی و توانایی های هر شخص محاسبه می گردد.

مهاجرت به کانادا از طریق استانی: بر اساس توافق انجام شده بین استانهای کانادا و دولت فدرال، هر استان بر اساس نیاز بازار کار خود زمینه مهاجرت افراد خارجی با تخصص و مهارت های لازم را فراهم میکند. شرایط مهاجرت به کانادا از طریق استانی برای مناطق مختلف بر اساس قوانین محلی متفاوت می باشد که متقاضیان برای دریافت این نوع ویزا باید متعهد به زندگی و کار در استان مربوطه برای مدت زمان مشخص می شوند. در مهاجرت استانی در ابتدا فرد باید از استان مورد نظر تاییدیه دریافت نماید سپس به صورت جداگانه به سازمان مهاجرتی کانادا درخواست صدور ویزا ارائه دهد.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری: برای سرمایه گذاران خارجی که تمایل به سرمایه گذاری و اخذ اقامت دائم از یک کشور طراز اول دارند شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری می تواند جذاب باشد. سرمایه گذاری در کانادا مانند مهاجرت از طریق تخصص دارای سه زیر شاخه فدرال ( در این مورد فعلا دیگر پرونده جدید پذیرش نمی شود ) ، کبک و استانی می باشد که هر کدام دارای شرایط خاص با میزان سرمایه گذاری متفاوت می باشند. متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری بدون نیاز به مدرک زبان یا سطح تحصیلی عالی می توانند برای خود و افراد خانواده ( همسر و فرزندان زیر 21 سال ) اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی: نحوه مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی عمدتاً شامل ویزای ازدواج و ویزای والدین می شود. شهروندان کانادا و یا افرادی که دارای اقامت دائم هستند می توانند با احراز شرایط اسپانسرشیپ برای والدین یا همسر قانونی خود و تعهد برای تامین هزینه های آنها، زمینه مهاجرت این افراد را به کانادا فراهم کنند.

تحصیل در کانادا: یکی دیگر از راههای مهاجرت به کانادا را می توان تحصیل در این کشور برشمرد. برای مشتاقان علم و افرادی که به دنبال برنامه تحصیلات بین المللی هستند تحصیل در کانادا می تواند گزینه جذابی باشد. سالانه بیش از 100.000 دانشجوی بین المللی برای تحصیل به کانادا سفر می کنند و این میزان تقاضای بالا برای تحصیل در کانادا می تواند دلایل زیادی مانند کیفیت دانشگاه ها و مراکز آموزشی و کیفیت زندگی در کانادا داشته باشد.