شرایط مهاجرت به استرالیا

کشور استرالیا یکی از ایده آل ترین کشورهای مهاجرپذیر است که سالانه مهاجران زیادی را از سرتاسر دنیا جذب می کند. آگاهی از شرایط مهاجرت به استرالیا برای افرادی که در اندیشه مهاجرت به استرالیا هستند امری ضروری می باشد و ما در این مطلب به معرفی انواع شیوه های مهاجرت به استرالیا خواهیم پرداخت. در صورت تمایل برای سنجش شرایط خود می توانید فرم ارزیابی آنلاین را تکمیل نمایید.

روشهای مهاجرت به استرالیاشرایط مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص: شرایط مهاجرت به استرالیا از سال 2015 به بعد دچار تغییر شد و حدنصاب امتیازات لازم برای قبولی از 65 به 60 کاهش یافت که همین موضوع باعث آسانتر شدن
فرآیند و تقاضای بیشتر برای مهاجرت به استرالیا شده است. در حال حاضر افرادی که تخصص آنها در لیست مشاغل استرالیا SOL ذکر شده است با احراز شرایط عمومی شامل سن زیر 50 سال، داشتن IELTS با حداقل نمره 6 در هر چهار مهارت و نهایتاً کسب 60 امتیاز از جدول امتیاز بندی می توانند برای مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت دائم این کشور اقدام نمایند.

انواع راههای مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص عبارتند از : ویزای مهارتی مستقل 189 ، ویزای مهارتی اسپانسر ایالتی 190 و ویزای موقت مهارتی مناطق خاص 489 که هر کدام دارای شرایط خاص خود می باشند.

فاکتور امتیاز
سن
– 18 تا 24 سال 25 امتیاز
– 25 تا 32 سال 30 امتیاز
– 33 تا 39 سال 25 امتیاز
– 40 تا 44 سال 15 امتیاز
– 45 تا 49 سال بدون امتیاز
مدارک تحصیلی
– مدارک دیپلم، فوق دیپلم و مدارک حرفه ای ارزشیابی شده 10 امتیاز
– مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد 15 امتیاز
– مدرک دکترا 20 امتیاز
سابقه کاری
– 3 سال در 5 سال گذشته ( خارج از استرالیا ) 5 امتیاز
– 5 سال در 7 سال گذشته ( خارج از استرالیا ) 10 امتیاز
– 8 سال ( خارج از استرالیا ) 15 امتیاز
–  1 سال در 2 سال گذشته ( در استرالیا ) 5 امتیاز
– 3 تا 5 سال ( در استرالیا ) 10 امتیاز
– 7 سال ( در استرالیا ) 15 امتیاز
– 8 سال ( در استرالیا ) 20 امتیاز
مدرک زبان IELTS
– نمره 6 در هر 4 مهارت 0 امتیاز ( حداقل مورد نیاز )
– نمره 7 در هر 4 مهارت 10 امتیاز
– نمره 8 در هر 4 مهارت 20 امتیاز
موارد دیگر
– سابقه کار حرفه ای در استرالیا ( 1 سال منطبق ) 5 امتیاز
– تسلط بر یکی از زبان های خاص ( زبان فارسی ) 5 امتیاز ( نیازمند تایید از سازمان NAATI )
– اسپانسر ایالتی ( ویزای 190 ) 5 امتیاز
– اسپانسر از مناطق کم جمعیت ( ویزای 489 ) 10 امتیاز
– اسپانسر فامیلی ( ویزای 489 ) 10 امتیاز ( در صورتی که اسپانسر شما در مناطقی خاص زندگی کند )
امتیاز همسر
نمره 6 آیلتس – مدرک تحصیلی ارزشیابی شده – تخصص در یکی از مشاغل لیست استرالیا در صورت داشتن چنین شرایط 5 امتیاز تعلق می گیرد

 

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری: کشور استرالیا دارای شرایط ایده آل برای سرمایه گذاران خارجی می باشد و سهولت راه اندازی یک تجارت در استرالیا باعث جذب سرمایه گذاران زیادی از سرتاسر دنیا شده است. انواع راههای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری شامل ویزای اقامت دائم زیرگروه 132 برای مدیران و مالکان شرکتهای بزرگ با توانایی سرمایه گذاری یک و نیم میلیون دلاری، ویزای اقامت موقت زیرگروه 188 برای متقاضیان سرمایه گذاری در یکی از استانهای استرالیا از طریق سیستم Skill Select و ویزای اقامت دائم زیرگروه 888 که مرحله دوم برای تبدیل اقامت موقت به دائم می باشد.

مهاجرت به استرالیا از طریق خویشاوندی: شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق خویشاوندی می تواند نسبتاً پیچیده می باشد و از دو طریق ویزای ازدواج و والدین انجام می شود. در مورد ویزای والدین شرایط کلی شامل داشتن فرزند مقیم استرالیا و شرط تراز خانوادگی به معنای حضور نیمی از فرزندان متقاضی در استرالیا می باشد. در مورد ویزای ازدواج، افرادی که از طریق قانونی با یک شهروند استرالیایی یا فردی با اقامت دائم ازدواج می کنند می توانند از طریق ویزای ازدواج اقامت موقت دریافت کنند و پس از سپری شدن مدت زمان مورد نظر می توانند برای اقامت دائم اقدام نمایند.

تحصیل در استرالیا: تحصیل در استرالیا بعد از آمریکا و انگلستان از نظر تعداد دانشجوی بین المللی در رتبه سوم قرار دارد ( طبق آمار سازمان همکاری اقتصادی و توسعه OCED نزدیک به 7 % از کل دانشجویان بین المللی مشغول به تحصیل در استرالیا هستند ). تحصیل در استرالیا از نظر هزینه نسبت به کشورهای همسطح خود مانند آمریکا و انگلستان نسبتاً ارزانتر می باشد در حالی که نسبت به اکثر کشورها کشوری گران محسوب می شود ولی نقطه تمایز تحصیل در استرالیا ، سیاست های اشتغال و جذب متخصصین خارجی پس از فارغ التحصیلی می باشد که برای افرادی که خواهان اقامت پس از تحصیل هستند می تواند گزینه مناسبی باشد.