مهاجرت به آمریکا

اگر تصمیم برای مهاجرت به آمریکا را دارید باید بدانید که تعداد افرادی که متقاضی مهاجرت به آمریکا از سرتاسر دنیا هستند قابل مقایسه با هیچ کشور دیگری نمی باشد و این موضوع دلایل بسیاری دارد که در این مطلب برخی از آنها را به اختصار شرح خواهیم داد :

اقتصاد آمریکاشرایط اقتصادی

پس از جنگ جهانی دوم آمریکا به عنوان برترین قدرت اقتصادی دنیا خود را تثبیت نموده است و از همان زمان به مقصدی ایده آل برای مهاجران خارجی تبدیل شده است که در رویای زندگی در یک کشور پیشرفته را دارند. آمریکا با برخورداری از بزرگترین صنعت دنیا و منابع طبیعی فراوان و همچنین امکانات پیشرفته همواره در زمینه اقتصادی پیشگام می باشد و همچنین با برنامه های متنوع اقامتی خود زمینه مهاجرت افراد نخبه و قهرمانان ورزشی و افراد سرشناس در هنر و دیگر زمینه ها را فراهم کرده است.

 

بازار کار آمریکابازار کار و موقعیت های شغلی

یکی از دلایل رایج برای مهاجرت به آمریکا را می توان وجود بازار کار گسترده و موقعیت های شغلی فراوان دانست که برای هر فرد با هر توانایی و تخصص می توند محیط مناسبی برای پیشرفت باشد به شرط آن که فرد دارای هدفی مشخص بوده و برای رسیدن به هدف خود به اندازه کافی تلاش کند. به صورت کلی آمریکا برای اکثر مردم دنیا سرزمین رویا ها می باشد که می توانند با آزادی کامل فارغ از مسایل سیاسی و فرهنگی زندگی دلخواه خود را بسازند.

 

آب و هوای آمریکاشرایط آب و هوایی و اقلیمی

کشور آمریکا به علت وسعت زیاد و پراکندگی جغرافیایی دارای آب و هوای متنوع می باشد و برای هر فرد از جای دنیا که شرایط آب و هوایی خاصی را برای زندگی مناسب می داند می تواند شهری را پیشنهاد کند که با آن نوع آب و هوا متناسب باشد. همچنین آمریکا دارای طبیعت دلپذیر و جاذبه های طبیعی فراوان می باشد و افراد طبیعت دوست پس از مهاجرت به آمریکا می توانند تعطیلات خود را در این مناطق زیبا سپری کنند.

 

محیط چند ملیتی آمریکاتنوع فرهنگی و محیط چند ملیتی

به علت سابقه آمریکا در پذیرا بودن از مهاجران خارجی در دهه های اخیر این کشور به یک محیط چند ملیتی شده و در حال حاضر دارای متنوع ترین پراکندگی فرهنگی می باشد. همچنین آمریکا با برنامه ویزای گوناگونی همواره به دنبال گسترش تنوع فرهنگی خود می باشد. تقریباً شما از هر کشوری که متقاضی مهاجرت به آمریکا باشید در آمریکا تنها نخواهید بود، برای مثال طبق آمار غیر رسمی بیش از 1 میلیون نفر ایرانی در آمریکا زندگی می کنند.