مهاجرت به استرالیا

هر ساله تعداد زیادی از مهاجران از سرتاسر دنیا به استرالیا سفر می کنند و این حجم تقاضای بالا برای مهاجرت به استرالیا دلایل بسیاری دارد که در این قسمت به اختصار مطرح می گردند :

aus1جامعه چند ملیتی و تنوع فرهنگی

از بعد از جنگ جهانی دوم و به ویژه در دهه های اخیر افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا برای برخورداری از زندگی بهتر مهاجرت به استرالیا را انتخاب کرده اند و این موضوع منجر به تشکیل یک جامعه چند ملیتی متشکل از افراد با فرهنگ و آداب متنوع شده است که گواه این موضوع می تواند نسبت افراد خارجی و یا با والدین غیر استرالیایی به جممعیت کل استرالیا باشد ( تقریباً 50 درصد ). بنابراین شما از هر نقطه جهان که باشید پس از مهاجرت به استرالیا تنها نخواهید بود و می توانید به جامعه افراد هموطن خود بپیوندید.

 aus2شرایط اقتصادی

کشور استرالیا از نظر شرایط اقتصادی دارای وضعیت مطلوبی می باشد و نرخ رشد اقتصادی در دو دهه اخیر همواره در حال افزایش بوده است. همچنین به علت ثبات اقتصادی و وجود تسهیلات ویژه سرمایه گذاران زیادی از خارج از استرالیا به این کشور سفر کرده اند و با سرمایه گذاری و ایجاد کارآفرینی به توسعه هر چه بیشتر اقتصاد استرالیا کمک کرده اند.

 

aus3 بازار کاری برای افراد متخصص

نرخ بیکاری در استرالیا پایین می باشد ( تقریباً 5.5 درصد ) و همین موضوع منجر به کمبود نیروی متخصص کافی شده و برنامه مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص به منظور پوشش این مسئله طراحی و اجرا می شود و سالانه بیش از 200 هزار نفر از این طریق وارد استرالیا می شوند. افرادی که دارای تخصص و سابقه کاری مناسب در زمینه های مختلف کاری با توجه به لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا باشند می توانند پس از مهاجرت به استرالیا وارد بازار کار شده و با توجه یه تخصص خود از رفاه نسبی مطلوبی برخوردار شوند.

aus4رفاه اجتماعی و کیفیت زندگی

بر طبق لیست منتشر شده از سوی سازمان ملل شهرهای زیادی از استرالیا مانند سیدنی، ملبورن، آدلاید و … همواره در صدر بهترین شهرهای دنیا برای زندگی قرار گرفته اند که این موضوع بیانگر وجود زیرساخت های مناسب و سطح رفاه اجتماعی بالا در شهرهای استرالیا می باشد. امکان تحصیل رایگان، برخورداری از حقوق بیکاری و بازنشستگی، بیمه درمانی جامع و موارد بسیار دیگر از مزایای زندگی در استرالیا می باشند.