مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

برای افرادی که متقاضی مهاجرت به یک کشور پیشرفته هستند و دارای مدرک زبان و یا مدرک تحصیلی بالامهاجرت-به-کانادا-از-طریق-سرمایه-گذاری نیستند مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری انتخابی ایده آل می باشد. کشور کانادا به منظور جذب سرمایه و ایجاد اشتغال برای شهروندان کانادایی و همچنین تقویت بازار کار، برنامه های مهاجرتی متنوعی برای سرمایه گذاران خارجی ارائه میدهد و تحت برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری امکان اخذ اقامت دائم را برای متقاضی و افراد خانواده فرد ( فرزندان زیر 22 سال ) فراهم می کند.

برنامه های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری از شیوه های مختلف و در استانهای کانادا امکان پذیر می باشد و هر استان بر طبق نیازهای خود میزان سرمایه مورد نیاز و شرایط عمومی برای زندگی و کار در آن استان را مشخص می نماید.

انواع راههای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری عبارتند از:

سرمایه گذاری فدرال

( در حال حاضر پرونده مربوط سرمایه گذاری فدرال پذیرش نمی شود )

برای این نوع مهاجرت شما نیاز به دارایی یک میلیون و ششصد هزار دلاری (دلار کانادا) هستید که از این مقدار باید هشتصد هزار دلار را نزد دولت فدرال سرمایه گذاری کنید و دولت پس از گذشت 5 سال پس از صدور ویزا  پول شما را بدون سود به شما باز می گرداند. همچنین اگر قادر به سرمایه گذاری به میزان هشتصد هزار دلار نباشید این امکان برای شما فراهم می باشد که این پول را توسط یک بانک مورد تایید کانادا پرداخت نمایید به این صورت که بانک مبلغ مورد نظر را تامین می کند و در عوض شما متعهد می شوید که سود بانکی و مخارج آن را که در حدود 180.000 تا 220.000 دلار می باشد ( قابل تغییر بر اساس نرخ سود بانکی ) به بانک پرداخت نمایید و این مبلغ بدون بازگشت خواهد بود.

شرایط عمومی برای سرمایه گذاری فدرال

  • فرد متقاضی و یا هسر فرد باید دارای 1 میلیون و ششصد هزار دلار سرمایه باشند که از طریق قانونی کسب شده باشد.
  • متقاضی باید در 5 سال گذشته سابقه 2 سال مالکیت یک تجارت و یا مدیریت 5 کارمند تمام وقت را داشته باشد.
  • تعهد به سرمایه گذاری هشتصد هزار دلاری در کانادا و دریافت آن پس از 5 سال بدون سود

از مزایای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری فدرال می توان به عدم نیاز به تسلط کامل به زبان انگلیسی یا فرانسوی و مدرک تحصیلی بالا، زندگی در هر نقطه دلخواه کانادا، عدم التزام به ایجاد اشتغال، اخذ اقامت برای افراد خانواده و پروسه کوتاه و آسان اشاره نمود.

سرمایه گذاری کبک

برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک تا حدود زیادی مشابه برنامه سرمایه گذاری فدرال می باشد و بر طبق این برنامه متقاضی باید دارای سرمایه یک میلیون و ششصد هزار دلاری باشد و تمایل داشته باشد که مبلغ هشتصد هزار دلار را نزد دولت کبک سرمایه گذاری نماید و پس از گذشت 5 سال اصل پول خود را بدون سود دریافت کند. امکان استفاده از اعتبار بانکی نیز مانند برنامه فدرال در استان کبک فراهم می باشد و متقاضی می تواند با پرداخت سود تعیین شده برای مدت 5 سال ( 220.000 دلار ) فرآیند مهاجرت خود به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک را فراهم کند.

شایان ذکر است که متقاضیان پس از قبولی در این برنامه و ورود به کانادا لزومی به زندگی در استان کبک را ندارند و می توانند در هر شهری که علاقه مند هستند به زندگی و کار مشغول شوند. همچنین پس از گذشت 3 سال اقامت قانونی در کانادا می توانند برای دریافت پاسپورت کانادایی اقدام نمایند.

شرایط عمومی سرمایه گذاری در کبک

  • فرد متقاضی و یا هسر فرد باید دارای 1 میلیون و ششصد هزار دلار سرمایه باشند که از طریق قانونی کسب شده باشد.
  • متقاضی باید در 5 سال گذشته سابقه 2 سال مالکیت یک تجارت و یا مدیریت 5 کارمند تمام وقت را داشته باشد.
  • تعهد به سرمایه گذاری هشتصد هزار دلاری در کبک و دریافت آن پس از 5 سال بدون سود

اگر مایل به اقدام برای سرمایه گذاری در کبک هستید بهتر است بدانید این برنامه از 31/07/2015 ( شهریور 1394 ) تا 29/01/2016 ( بهمن 1394 ) تا سقف 1750 پرونده می پذیرد بنابراین اگر در تصمیم خود جدی هستید بهتر است در اولین فرصت اقدام نمایید.

سرمایه گذاری استانی

برای افرادی که مایل به مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری هستند ولی توانایی مالی برای سرمایه گذاری هشتصد هزار دلاری ندارند برخی از استانهای کانادا شرایط مناسب تری با نیاز به سرمایه کمتر فراهم فراهم آورده اند که در این بخش به اختصار شرح می دهیم:

استانهای منیتوبا ، ساسکوچوان و نیو برانزویک برنامه های مهاجرتی برای سرمایه گذاران خارجی ارائه می دهند و تحت این برنامه فرد متقاضی باید دارایی معادل 350.000 دلار کانادا باشد و تمایل به سرمایه گذاری 150.000 دلاری برای مدت 2 سال و بدون سود در این استانها را داشته باشد. همچنین مبلغ 100.000 دلار نیز به عنوان ودیعه نزد دولت کانادا قرار می گیرد که این مبلغ در صورت سرمایه گذاری و زندگی در استان مشخص شده قابل بازگشت می باشد. فرآیند مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری استانی تا 2 سال به طول می انجامد.

شرایط عمومی سرمایه گذاری استانی

  •  فرد متقاضی باید دارای 350.000 دلار سرمایه باشد که از طریق قانونی کسب شده باشد.
  • متقاضی باید در 5 سال گذشته سابقه 3 سال مالکیت یک تجارت و یا مدیریت داشته باشد.
  • تعهد به سرمایه گذاری 150.000 دلاری در استان مربوطه و دریافت آن پس از 2 سال بدون سود